Слушај вест
Величина слова

Реконструкција објекта Хитне помоћи је од изузетне важности јер ту медицинску помоћ добија свих 1,6 милиона Београђана.

На адреси Булевар Франше д'Епереа број 5 почели су радови на реконструкцији постојећих зграда, али и на изградњи новог дела Хитне помоћи који ће пружити најсавременије услове за рад овог веома важног медицинског објекта у Београду.

Радови се изводе фазама, што ће омогућити континуитет у раду и неометано излажење екипа на терен.

68897.png
београд.рс

Комплекс Завода за ургентну медицину изграђен је 1957. године и до сада није доживео значајнија улагања. Састоји се од три зграде са припадајућим паркингом, укупне површине од 5.227 квадратних метара. Новим планом предвиђени су проширење капацитета и модернизација простора, са укупном бруто површином од око 11.000 квадратних метара.

60233.jpg
београд.рс

Модернизација Завода за ургентну медицину у Београду ће омогућити квалитетнију услугу пацијентима и боље услове рада за запослене.

Захваљујући донацији Европске уније и повољном кредиту ЕБРД-а, објекат Хитне помоћи у Београду биће комплетно реконструисан, најавио је градоначелник Београда Александар Шапић, пре почетка радова на овом објекту.

Подсетио је да су он и директор ЕБРД-а за регион Западног Балкана Матео Коланђели 2023. године потписали уговор који се односи на реконструкцију Завода за ургентну медицину Београд.

25_WM_S.VENAC_PRINT-07679.jpg
београдсада.рс

„Донација је износила 8,8 милиона, а потом још 1,7 милиона евра, уз обезбеђени кредит од пет милиона евра. Ова инвестиција је од изузетне важности јер су услови рада у Хитној помоћи били лоши. Надам се да ће све у року бити завршено, како бисмо за око две године добили потпуно нов, условни објекат, какав Београд и заслужује. Хитна помоћ представља први контакт који грађани имају са здравством, због чега очекујемо да након реконструкције ради у далеко бољим условима“, рекао је градоначелник Шапић.

60217.jpg
београд.рс

Објекат Хитне помоћи после реконструкције биће знатно проширен, модернизован и енергетски ефикасан. Предвиђено је да се у њему налази и велики центар за обуку свих лекара, као и модеран кол-центар намењен брзој и квалитетној услузи грађана.

60230.jpg
београд.рс

Пројекат ће бити подељен у три фазе. Прва фаза обухвата рушење постојећег Блока А и изградњу нове зграде са потребним садржајима и 33 гаражна места за санитетска возила.

Друга фаза подразумева реконструкцију и доградњу Блока Б, као и изградњу нове надстрешнице са 10 паркинг-места за санитетска возила.

Финална фаза, Фаза 3 , фокусира се на реконструкцију Блока Ц.

Пројекат изградње у три фазе има за циљ неометано вршење свих активности у Хитној помоћи.

Када пројекат буде завршен, очекује се знатно повећање капацитета и простора за око 800 запослених, који ће радити у сменама.

Осим тога, након имплементације пројекта, објекат Хитне помоћи ће према прорачунима остварити коначну уштеду енергије од 49 одсто, као и уштеду примарне енергије од 16 процената.

Подели вест